Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Kaliskach

1 września 2023 r.

1 września 1939 r. - rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

W ramach zajęć edukacyjnych w Klubie Seniora wspominano zdarzenia z związane z wybuchem II wojny światowej. Przeżycia z tamtych trudnych czasów, wprowadziły wiele zadumy zwłaszcza związanych ze śmiercią bliskich osób oraz przebywaniem w obozach koncentracyjnych.

Na zakończenie dnia Seniorzy pojechali na plener rzeźbiarsko - malarski do Bartla Wielkiego.

4 września 2023 r.

W poniedziałek uczestnicy Klubu Seniora w Piecach uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ranach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej pt. „Cyberbezpieczeństwo podczas zawierania transakcji elektronicznych z podmiotami rynku finansowego, ochrona konsumentów na rynku finansowym, w szczególności przed działalnością cyberprzestępców, uwzględniając takie metody oszustw jak vishing i spoofing”.

5 września 2023 r.

W związku z prowadzonymi zajęciami rękodzieła Seniorzy zostali zaopatrzeni w  nowe ciekawe materiały rękodzielnicze, które będą wykorzystywane do dalszej pracy. Zakupy zawsze budzą dużo emocji, a tego typu wyroby pozwalają jeszcze pobudzać wyobraźnię bo do końca nie wiadomo co uda się z tych materiałów stworzyć .

7 września 2023 r.

Pani Kosmetolog ma zawsze wspaniałe pomysły na inspirujące i relaksacyjne zajęcia. Dzisiejszego dnia zajęła się pielęgnacją stóp. Ileż przyjemności można czerpać z dobrze wypielęgnowanych i wymasowanych stóp. Uśmiechy na twarzach Seniorów mówią same za siebie.

8 września 2023 r.

Korzystając z pięknej pogody uczestnicy Klubu Seniora w Piecach wyruszyli na poszukiwania darów natury. Spacer po lesie sprawił im wiele radości, a do tego zabezpieczył ich w piękne dary natury, które będą przez nich wykorzystywane w zajęciach z rękodzieła.

13 września 2023 r.

W dniu dzisiejszym Seniorzy uczestniczyli w otwarciu Kaliskiego Centrum Historyczno - Edukacyjnego wraz z oddziałami przedszkolnymi w Gminie Kaliska. Głęboko wierzymy, że połączenie pokoleń w jednym budynku, dzieci wraz z seniorami, odsłoni wiele możliwości oraz perspektyw na przyszłość.

14 września 2023 r.

Piękno drzemie w każdym z nas, czasami tylko trzeba je dostrzec. Zajęcia z kosmetologiem pokazały Seniorom wiele odsłon ich piękna, oraz nauczyły ich jak należy o nie dbać. Kolejnymi zajęciami, w których brali dzisiaj udział uczestnicy Klubu Seniora w Piecach to zajęcia ruchowe.

15 września 2023 r.

W piątek Seniorzy podjęli wyzwanie rozwiązania testów podsumowujących zdobytą wiedzę z zakresu  dietetyki. Uczestnicy Klubu Seniora pomyślnie zdali sprawdzian i otrzymali certyfikaty.

18 września 2023 r.

„Cudze chwalicie swego nie znacie” pod takim hasłem uczestnicy Klubu Seniora odwiedzili Izbę Pamięci Izydora Gulgowskiego w Iwicznie. Z uprzejmości Sołtysa wsi Iwiczno Pana Franciszka oraz z inicjatywy Koordynator projektu Pani Elżbiety Seniorzy odwiedziliśmy Izbę oraz przypomnieliśmy sobie historię jakże ważną dla naszej Gminy. Seniorzy pamiętają doskonale czasy wyeksponowane za przyczyną zebranych narzędzi w Izbie Pamięci, z których często sami korzystali w czasie swojego dzieciństwa.

22 września 2023 r.

W dniu dzisiejszym Klub Seniora odwiedzili goście z Reinfeld. Podczas spotkania Kierownik Klubu Seniora przedstawiła w paru słowach cel, zadania oraz formy pomocy realizowane w ośrodku wsparcia. Podczas odwiedzin odbywały się również warsztaty pokazowe rękodzieł wykonywanych przez  Seniorów. Na zakończenie nastąpiło zwiedzanie obiektu oraz drobny poczęstunek.

25 września 2023 r.

Dzisiaj uczestnicy Klubu Seniora wraz z osobami tworzącymi Kaliskie Stowarzyszeniem Seniorów, odwiedzili Cinema City w Starogardzie Gdańskim i uczestniczyli w seansie filmowym „Siła moich marzeń”. Wśród Seniorów, byli i tacy, którzy po raz pierwszy odwiedzali kino. Po kinie dotarliśmy do Kuchni u Halinki, gdzie degustowaliśmy pyszny obiad. Taka forma spędzania wolnego czasu zawsze ubogaca.

29 września 2023 r.

Dzisiejszy dzień w Klubie Seniora był bardzo wyjątkowym dniem z uwagi na uroczyste podsumowanie projektu pn. „Klub Seniora odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Gminy Kaliska!”. Oprócz uczestników Klubu Seniora, wolontariuszy, instruktorów zajęć, koordynatora projektu, w uroczystościach towarzyszył także Wójt Gminy Kaliska, Przewodniczący Rady Gminy Kaliska, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliskach oraz Sołtys Kalisk.

 

16 sierpnia 2023 r.
Dzisiaj w Klubie Seniora uczestnicy wspólnie świętowali urodziny Seniorki Janeczki oraz Seniorki arii.

17 sierpnia 2023 r.
W dzisiejszym dniu uczestnicy Klubu Seniora po raz pierwszy mogli cieszyć się samodzielnie wyhodowanymi zbiorami.  Radość jest tym większa, gdyż dorodne warzywa i zioła, są produktami ekologicznymi.

18 sierpnia 2023 r.
Dzisiejszy dzień zapewnił Seniorom wiele atrakcji. Po wakacyjnej przerwie Seniorzy ponownie zadbali o ruch mięśni i mózgu.

23 sierpnia 2023 r.
W dniu dzisiejszym uczestnicy Klubu Seniora w Piecach obchodzili urodziny Seniorki Gabrysi.  Ponadto odbyły się zajęcia ruchowe oraz zajęcia z Panią dietetyk.

24 sierpnia 2023 r.
W dniu dzisiejszym Klub Seniora zrealizował jeden z ważnych punków projektu . W ramach zorganizowanego wyjazdu integracyjno - krajoznawczego uczestnicy odwiedzili miasto Bytów. W mieście tym Seniorzy zwiedzili: Zamek Krzyżacki, Basztę kościoła Św. Katarzyny oraz miło spędzili czas w kompleksie basenowo-rekreacyjnym Nimfa. Znalazł się również czas na pyszny obiad w Restauracji Młyn, gdzie uczestniczy Klubu Seniora zostali bardzo miło ugoszczeni.

29 sierpnia 2023 r.
Swoje urodziny obchodziła dzisiaj Seniorka Janeczka. Poza wspólnym świętowaniem uczestnicy chętnie wzięli udział w przygotowanych dla nich zajęciach z rękodzieła oraz zajęciach ruchowych, które zawsze przynoszą im wiele radości.

30 sierpnia 2023 r.
W Klubie Seniora było dzisiaj bardzo wesoło i kreatywnie. Za przyczyną wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” uczestnicy postanowili sprawdzić jak to właściwie z tą „ Rzepką” było?  Na zajęciach z kosmetologii Seniorzy zostali z kolejnymi zdrowotnymi tajnikami. Zajęcia Nordic Walking tym razem poprowadzone zostały przez Pana Radka.

 

4 lipca 2023 r.

Podczas zajęć artystycznych z rękodzieła, uczestnicy Klubu Seniora w Piecach zostali zaproszeni do stworzenia lalek. Z zapałem zabrali się do wykonania nowego zadania, a efekty okazały się zdumiewające. 

6 lipca 2023 r.

„Poezja to mówiące malarstwo, a malarstwo - to milcząca poezja” Simodines z Keos.

Warsztaty malarskie w Klubie Seniora pod przewodnictwem osoby uprawnionej do reprezentowania partnera projektu Pani Elżbiety Pasterskiej oraz przy wsparciu wolontariuszy, zaangażowały uczestników Klubu Seniora do aktywnej i bardzo przyjemnej pracy artystycznej.  Wykonane przez Seniorów prace malarskie zaskoczyły samych uczestników i ukazały drzemiące w nich nieodkryte do tej pory talenty artystyczne. 

11 lipca 2023 r.

Dzień za dniem w Klubie Seniora w Piecach przynosi wiele nowych wyzwań, do których potrzeba dobrego samopoczucia i odrobiny sprawności fizycznej. Seniorzy chcąc zatroszczyć się o swoje ciało podjęli się dzisiaj zajęć dbających o zdrowy kręgosłup. Znalazł się również czas na wspólne świętowanie urodzin Pani Halinki.

13 lipca 2023 r.

W dniu dzisiejszym Seniorzy zostali zaproszenie do przygotowania napoju z pietruszki, mięty i cytryny. Moc tego napoju tkwi w nawodnieniu skóry, która latem często poddawana jest wpływowi promieni słonecznych. Pani kosmetolog oprócz nawodnienia skóry zaproponowała również peeling dłoni z wykorzystaniem mąki ryżowej. Seniorzy chętnie włączają się we wszelkie zabiegi pielęgnujące ich ciało.

20 lipca 2023 r.

Dzisiaj podczas zajęć z Kosmetologiem, Seniorzy omawiali proces starzenia się skóry oraz metody zapobiegania takim sytuacjom. Nasze Panie i Panowie wykonywali samodzielnie peeling z mleka oraz płatków owsianych oraz peeling cukrowy z rumiankiem. Takie formy wsparcia nie tylko brzmią ciekawie, ale również zapewniają ciekawe rozwiązania.

25 lipca 2023 r.

Mimo wakacyjnego czasu w Klubie Seniora w Piecach wprowadzane są nowości. Dzisiaj przy współpracy z Dietetykiem odbywały się badania nasycenia minerałów i witamin w organizmie. Pani Lucyna prowadząca zajęcia ruchowe równie mocno dba o kondycję naszych Seniorów. Ruch to nie tylko zdrowie fizyczne, ale i psychiczne, dlatego Seniorzy chętnie włączają się w proponowane zajęcia.

27 lipca 2023 r.

W życiu należy dbać o zdrowie, a jednym z podstawowych czynników to zdrowe odżywianie. Stworzony przez Seniorów ogródek łaskawie obdarowuję ich świeżymi, ekologicznymi warzywami.

  

28 lipca 2023 r.

W dniu dzisiejszym uczestnicy Klubu Seniora w Piecach świętowali urodziny Seniorki Ewy.
Tego  dnia odbyło się także pożegnanie z Panią Weroniką -  Fizjoterapeutką, która prowadziła zajęcia zdrowego kręgosłupa oraz Nordic Walking.

 

 

2 czerwca 2023 r.

Dzisiaj uczestnicy Klubu Seniora wspólnie świętowali urodziny Seniorki Barbary. Po pysznych słodkościach nastąpił wymarsz z kijkami w poszukiwaniu wiosennych kwiatów i oznak nadchodzącego lata.

Pani Psycholog  zaprosiła dzisiaj seniorów do wytężonej pracy mózgu poprzez iluzje optyczne. Sporo zaskoczenia i dobrej zabawy z tego wynikło, a wszystko wbrew wszelkiej logice. Zawsze warto ćwiczyć mózg na każdym etapie swojego życia.

7 czerwca 2023 r.

Seniorzy zostali dzisiaj zaproszenie do gry terenowej „ Podchody z życzeniami”. Było dużo śmiechu, radości i wiele przyjemnych emocji towarzyszyło uczestnikom podczas tej gry.

Seniorzy wyruszyli również na wspólny spacer z kijkami na łonie natury. Miło było zachwycić się pięknem rozkwitającej przyrody.

14 czerwca 2023 r.

Słoneczna pogoda i spacer z kijkami to nie wszystko co dzisiaj czekało na uczestników Klubu Seniora w Piecach. Pomysłowość instruktora zajęć ruchowo-tanecznych ciągle zadziwia Seniorów. Taniec z pomponami wywołał wśród uczestników wiele przyjemnych emocji, ale zabawa z gumą zapewniła im jeszcze więcej atrakcji i do tego uruchomiła wyobraźnię.

15 czerwca 2023 r.

Podczas zajęć z Panią Kosmetolog, każdy znajdzie coś dla siebie.  Dzisiaj Seniorzy odkrywali w sobie piękno i eksperymentowali z różnego rodzaju mydłami.

19 czerwca 2023 r.

Dzisiejszy dzień w Klubie Seniora był bardzo interesujący i bardzo twórczy. Pod okiem Mistrzyni Hafciarstwa Pani Zdzisławy Gulgowskiej Seniorzy uczyli się wyszywać litery na sztandarze. Pani Zdzisława zdradzała uczestnikom swoje tajniki, pokazywała różne techniki haftu i opowiedziała o swojej jakże ciężkiej, ale przyjemnej pracy.

23 czerwca 2023 r.

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od relaksacyjnego spaceru z kijkami pod okiem fizjoterapeuty.

Następnie pod okiem Pani Dietetyk uczestnicy Klub Seniora poddani byli badaniu sprzętem TANITA - urządzeniem, które analizuje skład ciała. Westchnienia, porównania i analizy towarzyszyły uczestnikom podczas tych badań. Seniorzy analizowali parametry m. in.: tkanki tłuszczowej, mięśniowej, wieku metabolicznego, dziennych kcal czy zawartości wody w organizmie.

27 czerwca 2023 r.

Redakcja portalu i tygodnika „Zawsze Pomorze” w dniu 27 czerwca 2023 r. nagrodziła samorządowców za najciekawsze, największe oraz najbardziej oczekiwane projekty inwestycyjne i proobywatelskie, zrealizowane w ubiegłym roku.

Laureatami „Asów Samorządu 2022” zostali włodarze 20 pomorskich gmin oraz powiatów spośród 3 kategorii: Inwestycje, Zielona Transformacja, Rozwój Społeczeństwa Obywatelskiego. 

Wśród laureatów została wyróżniona Gmina Kaliska w kategorii Rozwój Społeczeństwa Obywatelskiego za realizację projektu pn. ,,Klub Seniora odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Gminy Kaliska!”, którego celem jest zwiększenie liczby trwałych miejsc świadczenia usług społecznych w gminie Kaliska poprzez utworzenie i zapewnienie bieżącego funkcjonowania 30 nowych miejsc świadczenia usług opiekuńczych w Klubie Seniora. Odbiorcami wsparcia są przede wszystkim seniorzy.

27 czerwca 2023 r.

Mimo upalnego czasu Seniorzy zawsze inwestują w ruch, ponieważ ważna jest dla nich zasada, - RUCH TO ZDROWIE. Gdy połączy się ruch z dobrą zabawą to zawsze wynik końcowy tego równania to wielka radość.\

28 czerwca 2023 r.

Dzięki Wójtowi Gminy Kaliska, Kierownikowi GOPS, Przewodniczącej Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów, Seniorom wsi Koźmin, wolontariuszom i przede wszystkim Seniorom z Klubu Seniora w Piecach dzisiejszy dzień zamienił się w rewię mody.

Uczestnicy Klub Seniora przejęli rolę modeli i w pełnej radości atmosferze zaprezentowali Pokaz Mody Senioralnej.  Były także pląsy przy wsparciu instruktora zajęć tanecznych, konkursy, poezja, a także zabawa taneczna przy Dj. Felku.

29 czerwca 2023 r.

Zajęcia z Panią Kosmetolog zawsze ubogacają. Dzisiaj Seniorzy otrzymali recepturę wykonania peelingu z płatków róży, cukru i oliwki niemowlęcej. Wystarczy wszystko składniki ze sobą wymieszać korzystając np. z blendera i nałożyć na dłonie, stopy czy łokcie.

 

8 maja 2023 r.
Wraz ze słońcem w Klubie Seniora ruszyło wiele zadań, nie tylko projektowych (dzisiaj uczestnicy korzystali z zajęć informatyczno – komputerowych), ale również ogrodniczych. Ruch na świeżym powietrzu zawsze działa regenerującą i uczestnicy Klubu Seniora w Piecach chętnie w nim biorą udział.

9 maja 2023 r.
Głównym materiałem, z którym uczestnicy Klubu Seniora dzisiaj pracowali na zajęciach artystycznych z rękodzieła był filc. Seniorzy nabyli umiejętności filcowania do takiego stopnia, iż zaczęli uczyć kolejne osoby. Tym razem i Kierownik Klubu pod nadzorem Seniorki wykonał pracę rękodzielniczą. Zajęcia projektowe dostarczają uczestnikom wielu pozytywnych bodźców zarówno dbając o kondycję jak i rozwijając umiejętności.

10 maja 2023 r.
W dzisiejszym dniu Seniorzy skupili się na ćwiczeniach kończyn górnych w ramach terapii ręki. Następnie uczestniczyli w zajęciach z „Gadek Kociewskich” poprowadzonych przez osobę uprawnioną do reprezentowania partnera projektu - P. Elżbietę Pasterską. Nie zabrakło również zajęć ruchowo - tanecznych, w których zadbano o kondycja całego ciała.

11 maja 2023 r.
Uczestnicy Klubu Seniora nie zwalniają tempa. Z samego rana uczestniczyli w zajęciach ruchowych, które odbyły się na świeżym powietrzu. Następnie odbyły się spotkania z Panią Psycholog, która zachęciła Seniorów do udziału w różnych grach planszowych rozwijających m. in. intelekt, spostrzegawczość i logiczne myślenie.
Seniorzy nie zapominają także o zmarłej koleżane Pani Bogumile Balcerzak i odwiedzili dzisiaj miejsce jej pochówku.

16 maja 2023 r.
Dzisiaj, na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Kaliskach, uczestnicy Klubu Seniora wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie .

17 maja 2023 r.
Ruch to zdrowie! Uczestnicy Klubu Seniora starają się żyć zgodnie z tą zasadą i promują zdrowy tryb życia oraz trend dbania o zdrowie. Dzisiaj oprócz dbania o kondycję (udział w zajęciach nordic walking i zajęciach ruchowo – tanecznych), Seniorzy pogłębili również wiedzę o tańcach i ruchu promowanym w różnych zakątkach świata.

22 maja 2023 r.
Piękna pogoda nie tylko wprowadza radość, ale również mobilizuje do aktywności. Dzisiaj Seniorzy swoją aktywność i dobrą kondycję prezentowali na boisku sportowym w Piecach .

26 maja 2023 r.
Pomimo intensywnego planu zajęć tj. nordic walking, zajęcia z pielęgniarką, zajęcia ruchowe, informatyczno – komputerowe, uczestnicy Klubu Seniora wygospodarowali przestrzeń na świętowanie wyjątkowego i szczególnego dnia, które obchodzone jest 26 maja: Dnia Matki. Seniorzy nie tylko przypomnieli sobie jaka się z tym świętem wiąże tradycja w Polsce i na świecie, ale również wspominali swoje, już nieżyjące, Mamusie, które zawsze będą miały wyjątkowe miejsce w ich sercach. Dzień wniósł wiele emocji i wzruszenia.

29 maja 2023 r.
Dzisiejszy dzień odkrył przed uczestnikami Klubu Seniora w Piecach wiele nowych wyzwań, które podejmują z ogromną satysfakcją. Dzisiaj Seniorzy pogłębili swoje zdolności manualne poprzez wykonywanie aniołków z masy solnej.
Nowe zadania, do których zostają zaproszeni uczestnicy Klubu Senio, często ich zaskakują w bardzo pozytywny sposób, odkrywając przed nimi nowe możliwości, które sprawiają im wiele radości.

31 maja 2023 r.
Dzięki przychylności Nadleśniczego Pana Andrzeja Przewłockiego, pracowników Nadleśnictwa Kaliska, Wójta Gminy Kaliska Pana Sławomira Janickiego oraz ŚDS Kaliska, uczestnicy Klubu Seniora mogli dzisiaj przechadzać się malowniczymi ścieżkami w Ogrodzie Dendrologicznym w Wirtach. Piękna pogoda, kolorowe drzewostany oraz rozkwitająca i zachwycająca roślinność umilały pobyt Seniorom w Arboretum w Wirtach.

 

 

5 kwietnia 2023 r.
W dniu dzisiejszym uczestnicy Klubu Seniora w Piecach zasiedli do wspólnego Śniadania Wielkanocnego wraz z zaproszonymi gośćmi: Wójtem Gminy Kaliska Panem Sławomirem Janickim oraz Kierownikiem GOPSu Panią Sylwią Drewczyńską.

6 kwietnia 2023 r.
„Jeśli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością” Santa Montefiore
W dniu 06.04.2023 roku zmarła Pani Bogumiła Balcerzak uczestniczka Klubu Seniora w Piecach. 

6 kwietnia 2023 r.
Mimo nadchodzących Świąt Wielkanocnych uczestnicy Klubu Seniora nie zwalniają tempa.
W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia ruchowe z Panią Lucyną oraz spotkanie z Dietetykiem na temat składu produktów jakie spożywamy.

12 kwietnia 2023 r.
Kiedy słońce otula nas swoimi promieniami świat jest jakiś piękniejszy.
Dzisiaj oprócz zajęć  informatyczno-komputerowych w Klubie Seniora, odbyły się również zajęcia na świeżym powietrzu.  Zajęcia Nordic Walking odbyły się m. in. także na boisku wiejskim. Uczestnicy spacerowali, korzystali  z siłowni napowietrznej, a także rozegrali partyjkę w warcaby na świeżym powietrzu.

18 kwietnia 2023 r.
W dniu dzisiejszym, z samego rana, odbyły się zajęcia ruchowe, potem obchodzono urodziny Pań Seniorek, a na koniec przeprowadzono zajęcia rękodzieła. Tym razem w zajęciach artystycznych wykorzystywany był filc.
Tak wyglądał dzisiejszy dzień, a wszystko dzięki uczestnictwie w projekcie „Klub Seniora odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Gminy Kaliska!” w ramach Usług Społecznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

20 kwietnia 2023 r.
W Klubie Seniora przeprowadzone zostały dzisiaj zajęcia ruchowe. Seniorzy z przyjemnością angażują się w poznawanie nowoczesnych technologii – dzisiaj była to gra  Nintendo Switch. Zajęcia ruchowe oraz nowo poznana gra, oprócz swoich walorów zdrowotnych dla ciała, jednocześnie pomagają rozładować nadmiar emocji, kształtują umiejętność myślenia, koordynację oraz refleks.
Seniorka Elżbieta obchodziła dzisiaj urodziny. Uczestnicy chętnie włączali się do wspólnego świętowania.

24 kwietnia 2023 r.
Czas wiosny to najlepszy moment na zadbanie o własne zdrowie. W Klubie Seniora za przyczyną realizacji projektu oraz przy wsparciu Fizjoterapeuty uczestnicy mogą dbać o swoje kręgosłupy. Pamiętając, że zdrowie ma się tylko jedno, dzisiaj Seniorzy przeprowadzili rozgrywki w dwa ognie. Gra na świeżym powietrzu dostarczyła im wiele radości.

25 kwietnia 2023 r.
„W zdrowym ciele zdrowy duch”. Nic lepiej nie stawia uczestników „na równe nogi” jak gimnastyka z Panią Lucyną w ramach zajęć ruchowych. Ale to nie wszystko co dzisiaj Seniorzy realizowali w ramach projektu. Za przyczyną Pani Dietetyk przeanalizowane zostało menu z ostatnich trzech dni. Uczestnicy stworzyli także własne jadłospisy dla siebie, a na zakończenie zagrali w kalambury żywieniowe.

26 kwietnia 2023 r.
Z samego rana uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w Karaoke oraz do zajęć zaproponowanych przez Koordynatora Merytorycznego projektu, który zachęcił wszystkich do nauki gadek kociewskich. Potem odbyły się zajęcia informatyczno - komputerowe, zajęcia ruchowo-taneczne oraz  nordic walking. Środa w Klubie Seniora przepełniona była pozytywnym i dobrze przeżytym czasem.

27 kwietnia 2023 r.
Przy wsparciu Pani Kosmetolog uczestnicy Klubu Seniora w Piecach poznali dzisiaj tajniki masażu japońskiego „ Kobido”. Ponadto grupa Seniorów została zaproszona do zapoznania się ze składem kosmetyków oraz nauczyła się analizować ich zawartość odżywczą. Na zakończenie przeprowadzone zostały eksperymenty z wykorzystaniem mydła w płynie. Dzisiejszy dzień przeżyto w przyjemnej atmosferze pozytywnego zaskoczenia oraz pogłębienia swojej wiedzy z zakresu kosmetologii.

 

7 marca 2023 r.
Dzisiejszy dzień w Klubu Seniora był bardzo interesujący. Uczestnicy rozpoczęli wykonywanie wyrobów na zbliżający się okres Wielkanocny. Przy instruktarzu Pani Danusi, prowadzącej zajęcia artystyczne – rękodzieło, stworzone zostały zajączki, które staną się dekoracją na stołach.

8 marca 2023 r. obchodzono w Klubie Seniora Dzień Kobiet. Ileż tam się działo. Były życzenia, była część artystyczna, był też smaczny poczęstunek. Tego dnia uczestników odwiedził Wójt Gminy Kaliska wręczając piękne kwiaty wszystkim paniom. Panie z ogromnym uśmiechem na twarzy przyjmowały kwiaty, którymi zostały obdarowywane, również te wręczone przez wolontariusza Jerzego, Seniora Edka i instruktora Radka. Był to prawdziwie kwiecisty dzień.

9 marca 2023 r.
Dzisiejszy dzień w Klubie Seniora odbył się pod hasłem: nie ma nic wspanialszego niż dbanie o urodę. Uczestnicy nie tylko przypomnieli sobie o tajnikach dbania o piękne włosy, ale przy wsparciu Pani kosmetolog i wykorzystaniu świeżych ogórków  robili sobie maseczki i okłady na twarzy.

W dniu 15.03.2023 r.odbyły się zajęcia ruchowo – taneczne, nordic walking oraz zajęcia komputerowe. Uczestnicy mimo intensywnego wysiłku fizycznego nie zapomnieli o urodzinach instruktora Radka i złożyli mu życzenia wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zadowolenia ze współpracy z Seniorami.

W dniu 20 marca 2023 r. uczestniczy Klubu Seniora w Piecach pełni werwy i misji do spełnienia, wyruszyli kolorowym korowodem w poszukiwaniu wiosny. Marszowym krokiem wprowadzali wiosnę do wsi Piece poprzez odwiedzenie lokalnych sklepów, Szkoły Filialnej w Piecach jak również OREWu w Piecach. Wszyscy z uśmiechem witali wiosnę i podziwiali Marzannę.

Tak niewiele trzeba by w życiu rozszerzać pasje i pogłębiać własne możliwości. Trochę chęci, motywacji i spod rąk uczestników Klubu Seniora wychodzą piękne wyroby rękodzielnicze. W dniach 21 i 28 marca br. zostały stworzone piękne ozdoby wielkanocne.

27 marca 2023 r.
Biorąc udział w zajęciach komputerowych a potem w zajęciach zdrowego kręgosłupa uczestnicy nie tylko dbają o kondycję własnego ciała, ale również nabywają umiejętności pracy w grupie. Zawsze ważna jest współpraca i wytyczanie nowych celów. Uczestnicy postanowili wyznaczyć sobie nowe wyzwanie - stworzenie ogrodu warzywnego.

W dniu 14.02.2023 w Dzień Św. Walentego Klub Seniora odwiedził Walenty wraz ze swoją Walentyną. Przy ich udziale uczestnicy klubu miło, radośnie i w nastroju pełnym miłości  uczcili tanecznie ten wyjątkowy dzień.

W dniu 22.02.2023 odbyły się zajęcia pierwszej pomocy przeprowadzone przez Panią pielęgniarkę. Wszyscy uczestnicy Klubu Seniora aktywnie brali udział w zajęciach, w których przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy oraz formy wsparcia osobom poszkodowanym.

23 lutego 2023 r. odbyły się zajęcia z kosmetologiem, który szczególną uwagę poświęcił skórze narażonej na wiele czynników zewnętrznych i atmosferycznych zwłaszcza w trwającym obecnie okresie zimowym. Dzisiejsze zajęcia z kosmetologiem przypomniały uczestnikom Klubu Seniora jak należy dbać o swoją skórę na całym ciele.

24 lutego 2023 r. podczas zajęć z psychologiem, uczestnicy Klubu Seniora zostali zaproszeni do zgłębienia wiedzy na temat współżycia w grupie. Główne motto, które wypłynęło ze spotkania można ująć w zdaniu „Jak ważną sprawą są dobre relacje w grupie”.
Uczestnicy Klubu Seniora każdego dnia starają się budować relacje w przyjazny sposób, by mimo różnych charakterów i trudniejszych dni zawsze było im razem dobrze i miło.

Dzień 3 marca 2023 był bardzo intensywnym dniem w Klubie Seniora. Oprócz spotkania z panią psycholog i kontynuacją zajęć z komunikacji w grupie oraz zajęć ruchowych, uczestnicy wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez stowarzyszeniem FIDEI DEFENSOR poprowadzonym przez prawnika. W ramach działań Bezpieczna Polska przeprowadzone zostały rozmowy o sposobach radzenia sobie z wyłudzeniami, z uporczywymi telemarketerami oraz oszustwami Seniorów. Dziękujemy za owocne szkolenie Seniorów.

 

W dniu 16.01.2023 roku swoją działalność rozpoczął Klub Seniora w Piecach. Tego dnia seniorzy z Gminy Kaliska po raz pierwszy przekroczyli próg Klubu. Wójt Gminy Sławomir Janicki wraz z Kierownikiem Klubu Moniką Szmaglińską uroczyście przy wspólnej kawie przywitali przybyłych gości oraz uczestników projektu i omówili cel klubu oraz szczegółowy zakres jego działalności. Liczymy, że to miejsce będzie przyjazne wszystkim chcącym wspólnie spędzać czas i rozwijać własne predyspozycje i zamiłowania.

 

 

W dniu 31 stycznia 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie Klubu seniora w Piecach. Swoją obecnością zaszczycił nas Poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński, Pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. Polityki Senioralnej Pani Barbara Bałka , Radni Powiatu Starogardzkiego, Radni Gminy Kaliska, Dyrektorzy oraz Kierownicy jednostek organizacyjnych , Księża parafii w Piecach i Kaliskach , Prezesi OSP Kaliska oraz Iwiczna , Pracownicy GOPS w Kaliskach ,mieszkańcy Gminy Kaliska oraz w szczególności nasi Seniorzy. Przecięcia wstęgi dokonali: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej _ Kazimierz Smoliński, Pełnomocnik Marszałka WP ds. Polityki Senioralnej – Barbara Bałka, Wójt Gminy Kaliska – Sławomir Janicki, Przewodnicząc Rady Gminy Kaliska – Zbigniew Szarafin , Kierownik Klubu Seniora – Monika Szmaglińska , Prezes Kaliskiego stowarzyszenia Seniorów – Elżbieta Pasterska , Sołtys Sołectwa Piece- Marek Romanow oraz Wykonawca inwestycji Zofia i Jan Wildman Firma Zojax s.c.

Podczas uroczystości Pani Bożena Jeleniewska odczytała historię powstania obiektu , etapów jego remontu oraz przebudowy budynku świetlicy wiejskiej przy OSP w Piecach na potrzeby Klubu Seniora oraz Klubu Strażaka. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1.838.543,15 PLN, z czego 1 mln to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W dniu 26.10.2022 podpisano z Zarządem Województwa Pomorskiego umowę na projekt „ Klub Seniora odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Gminy Kaliska. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Całkowita wartość projektu to 240.162,50 zł z czego 216.146,25 zł to dofinansowanie.

Następnie Ks. Bogdan Kozłowski poświęcił cały budynek, po czym Wójt Gminy Kaliska wręczył akt przekazania budynku Klubowi Seniora oraz Ochotniczej straży Pożarnej w Piecach. Wójt Gminy wręczał podziękowania osobom, które przyczyniły się do powstania tego budynku oraz osobom wspierającym działania społeczne. Na zakończenie 6 godzinnego spotkania przedstawione zostały występy artystyczne przygotowane przez Seniorów uczestników projektu, które skończyły się wielkimi aplauzami skierowanych w stronę artystów. Za wspaniały dzień wszystkim , którzy zechcieli z nami tego dnia być z całego serca dziękujemy.

 

Czytaj więcej: Klub Seniora w Piecach

bip

epuap

Klub Seniora w Piecach

KRONIKA GOPS

kronika GOPS

WIARA W SUKCES

logo projektu Wiara w sukces

WSPANIAŁA RODZINKA

logo wspaniala rodzinka

KARTA DUŻEJ RODZINY

logo karta dużej rodziny

Banki Żywności

------------------------
Bank Żywności w Tczewie